İçeriğe geç

İstanbul Otizm Gönüllüleri Derneğinde Bayrak Değişimi


Instagram: @isotgonder


16 Şubat 2020’de gerçekleştirilen genel kurul toplantısı sonrası, İstanbul Otizm Gönüllüleri Derneği yeni yönetimi ile faaliyetlerine devam etmektedir. Nisan 2018 tarihinde kurulan İstanbul Otizm Gönüllüleri Derneği, Av. Sedef Erken başkanlığında “Kim Olduğumuz Değil, Ne Yaptığımız Önemli” sloganı ile, son 2 senede çok önemli faaliyetlere imza atmıştır. Bunlardan en önemlileri:

  • 7 yıldır demir parmaklıklar ardında yaşamak zorunda kalan Sinan’ı bu ortamdan çıkarıp, özel bir bakımevine yerleştirildi. 5 aylık sağlık ve bakım masrafları dernek üyeleri, gönüllüleri ve yönetim kurulu üyelerinin desteği ile karşılandı.
  • Ailelere hukuki danışmanlık verildi.
  • Gönüllü hukuk fakultesi öğrencileri ve gönüllü avukatlarla davaları takip edildi. Bu alanda öğrencilerin ve avukatların tecrübe kazanmasına destek olundu.
  • Okullara alınmayan çocuklar adına, yaptırım uygulanabilmesi, İl Milli Eğitim ve ilçe Milli Eğitim Müdürlüklerinin, Özel Eğitim Şube Müdürlüklerinin ve Rehberlik Araştırma Merkezlerinin konuları daha iyi takip edebilmelerini ve gerekirse sahaya inip bizzat durumu değerlendirebilmelerini sağlamak için dilekçeler yazılmasına ağırlık verildi.
  • Ailelerle birarada olabilmek ve görüşlerini almak için mahalle ziyaretleri gerçekleştirildi.
  • Aksaray ve Ankaradaki gibi basına, medyaya ve internete yansıyan otizmli bireylerin okullardan uzaklaştırılmasının istenmesi ve ayrıştırılmasıyla ilgili haberlerin sosyal medyada ve sonrasında basında, önemli media kanallarında gündeme gelmesinde öncülük yapıldı. Yazılı ve görsel basında birçok röportaja katılındı, sorunlarımız tekrar gündeme getirildi.

Av. Sedef Erken’e ve İstanbul Otizm Gönüllüleri derneğine  bütün Otizmli Dergisi ailesi adına, sesimize ses olduğu için, katkıları için teşekkürlerimizi iletiyoruz. 

Mustafa Öztürk başkanlığındaki yeni yönetim kuruluna ve üyelerine de, yeni dönemde başarılar diliyoruz.guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments