İçeriğe geç

CANIM EFE SELÇUK BABASI – HARUN MISIRLI

Harun Mısırlı – Otizm’li Dergisi Kurucusu
Instagram: @efe_selcuk_ve_babasi


Oğlumun hayatından kısa kısa kesitleri sizlerle paylaşmak isterim;

Hayatımdaki en önemli anlarından biri o andı, o dünyaya geldiğinde BABALIK duygusunu yaşadığımda, canından bir parçanın ne demek olduğunu ilk o gün hastanede doktorun elinde gördüğümde yaşadım, kıpır kıpırdı o an, hayatınıza ben de geldim mesajını vermişti bize. Hoş Gelmişti.

Hayatımıza onun ile neleri yaşayacağımızı hayal ederken, bir anda hastanede hayatımızda hayal etmediğimiz farklı bir şeylerin süreci başladı ve bize karanlık bir kuyuda ışık arayan biri gibi, neleri nasıl yapacağımızı, nedenler, acabalar ile bir süreci o ilk aylarında yaşadık.

Eşimin oğlum ile bu ilk zamanlarındaki mücadelesi, azmi ve onunla ilgisi gelecek hayatındaki güzel gelişmelerine temel teşkil edecek sürece doğru ilk adımları atmasına sebep oldu. Ve bu süreçte karşımıza Alev Hocamız çıktı, eşime ve Efe ile olan mücadelemizde bize çok önemli destek vererek eşimin Efe ile gelecek yıllardaki süreçlerine büyük katkı sağladı. Hala onu unutamıyoruz.

Oğlum için her mücadelemiz, her sürecimiz zorluklar ile devam ederken ondaki güzel gelişmeleri gördükçe bizde de büyük mutluluklar, gelecek adına umutlarımız arttı. Bizde en büyük ilk mutluluklardan biri, belki diğer ailelerimize çok garip gelebilir “Oğlum istemediği bir şey olduğunda gözünde yaşlar gelip ağlaması” idi. Bu bize onun da diğer çocukların vermiş olduğu bir tepkiyi vermesiydi, tüm özel çocuklu ailelerin en büyük özlemlerinden biridir. Hayatımızın her Anı ona göre şekillendi. Onun olmadığı hiçbir anı biz ailecek yaşamadık. Oğlumun Babası ve Annesi görevlerimiz harici Arkadaşı olduk, Kardeşi olduk, Abisi olduk. Konuşan Dili, Tutan Eli, Duyan Kulağı ve Yürüyen Ayağı olduk.

Geleceğe güzel bakan o gözlerindeki Işık için her daim yanında olmaya da devam edeceğiz.

Ona ve bütün çocuklarımıza güzel yarınlar kazandırmak için mücadelemizde bizlere destek veren tüm Gönül Dostlarımıza, Selam Olsun.

guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments